Zahradní železnice v Drásově

6 motorových lokomotiv, asi 25vozíků z úzkorozchodných průmyslových, polních a důlních drah o rozchodu 600mm, asi 400m tratě, krytá muzejní expozice úzkorozchodných drah.
Zahradní železnice v Drásově je provozní muzejní expozice úzkokolelných železnic o rozchodu 600 mm, vybudovaná členy spolku "KLUB 600" na soukromém pozemku v obci Drásov u Tišnova v malebné krajině úpatí Českomoravské vrchoviny (cca 20 km severozápadně od Brna). Kromě prohlídky lokomotiv a vagonků je možno se svézt repl ikami osobních vagonků z počátku minulého století na předváděcí trati s 15 výhybkami o délce cca 400 m. Provozní personál v prvorepublikových uniformách, kartonové jízdenky a celé prostředí areálu se stylovou výtopnou a staniční budovou vyvolávají iluzi dávno uplynlých dob, kdy vrcholem techniky byla lokomotiva.

E-mail: zdenekjobanek@seznam.cz
Web: http://www.feldbahn-museum.eu
Telefon: +420 549 424 296

Mapa

Zajímavosti v okolí

Lyžeřské středisko Klínek Předklášteří
5.93 km

Lyžeřské středisko Klínek Předklášteří

Lyžařské středisko se nachází 25 km severozápadně od Brna. (směr Tišnov, Nové Město na Moravě). Svah leží v nadmořské výšce 299 m.n.m. až 396 m.n.m. Po příjezdu do obce vás na parkoviště ski areálu navedou informační směrovky obecního značení.

Jarošův mlýn-Muzeum řemesla mlynářského
7.81 km

Jarošův mlýn-Muzeum řemesla mlynářského

Při prohlídce mlýna se vrátíte do starých časů, do doby, kdy řemeslo mělo zlaté dno, kvalita řemeslné práce byla samozřejmostí, lidé si vážili práce druhých a dovedli ji náležitě ocenit.

10.61 km

Lyžařský areál Blansko

Miniareál o 2 sjezdovkách (320 a 200 m) se 2 vleky se nachází v bezprostřední blízkosti města Blanska a asi 20 km od krajského města Brna. 460-555 m n/m, zasněžování, osvětlení, strojová úprava.

13.72 km

Lysice

Lysice jsou státním zámkem nacházejícím se ve stejnojmenném městysu Lysice na jižní Moravě. V současné době má zámek barokní podobu, ale vznikl na místě renesanční tvrze. Barokní stavební fáze zámku, provedená patrně v letech 1705-1711 za vlády hraběte Antonína Amata Serényiho byla s největší pravděpodobností uskutečněna brně...

13.98 km

Společnost Renata o.s.

Během loňského prvního prosincového týdne tři třídy ZŠ Jevíčko navštívili Ekocentrum Renata v Bělé, kde jim místní instruktoři a učitelé nabídli bohatý umělecký zážitek. Program byl spojen s adventní dobou a Mikulášem a tak se keramická dílna rychle zaplnila předměty na toto téma – adventní a zimní motivy, Mikuláš, če...

14.11 km

Technické muzeum Brno

Sbírka je zaměřena převážně na stroje vyrobené a pracující v moravském regionu na přelomu 19. a 20. století, v období největšího rozmachu výkonných parních strojů a používání prvních parních turbín. 18. a 19. století je zastoupeno spíše informačně s modely prvních parních strojů. Je zde mimo jiné původní model prvního...

Zámek Rájec nad Svitavou
14.45 km

Zámek Rájec nad Svitavou

Státní zámek Rájec nad Svitavou se nachází na vyvýšenině v bezprostřední blízkosti souměstí Rájec-Jestřebí a nesoucí název původně samostatné obce Rájce nad Svitavou, patří k architektonickým klenotům Čech i Moravy a je výmluvnou a zároveň výjimečnou ukázkou reprezentačního venkovského sídla ve stylu 2. poloviny 18. stole...

15.29 km

Kounicovy koleje

Kounicovy či Kaunicovy studentské koleje v Brně-Žabovřeskách provází pohnutá historie, která se netýká jen záležitostí kolem ubytování a společenského života studentů, ale i hrozivého využití německými okupanty za druhé světové války.

Vzdálenější okolí

Hvězdárna a planetárium M. Koperníka, Brno
16.52 km

Hvězdárna a planetárium M. Koperníka, Brno

Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brn...

Kateřinská jeskyně
17.00 km

Kateřinská jeskyně

Kateřinská jeskyně je opředena pověstí o malé pasačc...

17.29 km

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Brno, Lipová 20

Pracovníci Lipky se už 18. rokem snaží především pro Ji...

Vila Tugendhat
17.44 km

Vila Tugendhat

Tato brněnská vila je posledním dílem Ludwiga Mie...

17.44 km

Vila Tugendhat

Brněnská Vila Tugendhat je ojedinělým dílem něme...

17.47 km

Pernštejn

Gotický hrad Pernštejn se nachází ve východním okraj...

17.48 km

Klub lyžařů Medvědice

Talířový vlek na cca 400m dlouhém svahu s převýšením 100m u ...

17.94 km

Kostel Svatého Jakuba

Kostel svatého Jakuba se nachází na Jakubském nám...

17.94 km

Ústřední hřbitov v Brně

Ústřední hřbitov v Brně je největší a nejdůležitější brněnský hřb...

17.99 km

Špilberk

Původně přemyslovský hrad z 2. třetiny 13. století, vysta...

Punkevní jeskyně
18.26 km

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně patří k nejnavštěvovanějším lokalitá...

18.33 km

EkoCentrum Brno

Občanské sdružení EkoCentrum Brno dnes realizuje pře...