Lyžařský areál Klínovec sever

Největší ski areál Krušných hor, 120 km SZ od Prahy v blízkosti hranic s Německem. 5,5km denně upravovaných tratí na 6 sjezdovkách všech obtížností, kompletně pod technickým zasněžováním. 7 vleků, snowpark, Superpipe, snowtubing, dětský miniareál, lyžařská škola, servisy, půjčovny. Pravidelné večerní lyžování. Parkování zdarma.

E-mail: skiareal@klinovec.cz
Web: http://www.klinovec.cz/
Telefon: 420 731 150 456

Mapa

Zajímavosti v okolí

3.31 km

Lyžařský areál Klínovec jih

Na vrchol nejvyšší hory Krušných hor vede sedačková lanová dráha a to z Jáchymova přímo na vrchol Klínovce (1244 m. n. m.). Dolní stanice lanovky je vzdálena cca 3 km od středu města Jáchymova, horní pak cca 3 km od nejvýše položeného města v České republice - Božího Daru. Dolní stanice je v nadmořské výšce 802m a horní...

3.60 km

Ski areál Novako - Boží Dar

Je určen hlavně pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory, nachází se v centru obce. Součástí je moderní vlek Doppelmayr, na kterém zvládnou jízdu i velmi malé děti. Služby nabízí výborně vybavená půjčovna a servis lyží a snowboardů, lyžařská škola, dětské lyžařské hřiště, občerstvení a prodejna lyžařského oblečení. Každý den ...

10.46 km

Ski areál Merklín

Lokální západočeské lyžování 15 km od Karlových Varů. Pravidelná úprava tratí, zasněžování, lyžařská škola, parkoviště, občerstvení.

10.90 km

Ski areál Alšovka Měděnec

Jedná se o východní svah na Měděnci v 600-700 m výšce. Délka sjezdovky 700 m. Počet vleků - 2 x závěs. Trať je průběžně upravována rolbou. Obtížnost trati - středně náročná. Součástí skiareálu jsou i běžecké stopy 3 a 5 km v oblasti žel.st. Měděnec.

TJ Klínovec
12.48 km

TJ Klínovec

Druhý, menší klínovecký areál s pokladnou a parkovištěm za přemostěním silnice na B.Dar. Lyžuje se zde na 2 sjezdovkách (červený Slalomák a modrá Turistická), pravidelně upravovaných a zasněžovaných přenosným dělem, obvykle obsluhovaných 1 talířovou Pomou. Pravidelné večerní lyžování, restaurace přímo u sjezdovky.

14.29 km

Pernink - Krušné hory

Malebný krušnohorský areálek nabízí: 3 lyžařské vleky (250 - 300 - 700 m), umělé zasněžování, půjčovnu sjezdových lyží, běžeckých lyží a snowboardů. 1 "Baby lift" s možností výuky lyžování, večerní lyžování. Lyž.škola, půjčovna, občerstvení.

14.65 km

Aquapark Klášterec nad Ohří

Aquapark Klášterec nad Ohří Vám pro vaši vodní relaxaci nabízí plavecký bazén, divokou vodu, tobogány, široké sluzavky, výřivky, skokanskou věž chrliče a bublinkový rošt. Pro vaše děti to pak jsou zejména dětské bazény, malý tobogán či klouzačky. V areálu také naleznete plážový volejbal , stolní tenis, plážový fotbal, str...

17.95 km

TJ Nové Hamry

Obec Nové Hamry se rozkládá v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka v nejzachovalejší části Krušných hor na samém západě Karlovarského kraje. Je dnes již vyhledávaným rekreačním místem především v zimních obdobích vzhledem k dobrým lyžařským podmínkám a to jak pro sjezdové tak běžecké lyžování.

Vzdálenější okolí

Hvězdárna Karlovy Vary
20.63 km

Hvězdárna Karlovy Vary

Astronomie nemá na Karlovarsku příliš dlouhou tra...

20.71 km

Františkánský klášter v Kadani

Františkánský klášter je nejcennější historickou památko...

Skiareál Blatno
30.74 km

Skiareál Blatno

Ski areál se dvěma sjezdovkami (červená a modrá). Stro...

Ski areál Mezihoří
32.21 km

Ski areál Mezihoří

Malý ski areál 10km severně od Chomutova s dvěma sje...

Ski areál Klínovec
32.22 km

Ski areál Klínovec

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných...

Zámek Krásný Dvůr
32.80 km

Zámek Krásný Dvůr

Nejstarší dochované zmínky o Krásném Dvoře pocház...

32.85 km

Ski areál Bublava

Kompaktní ski areál v západní části Krušných hor sev...

33.45 km

Hornické muzeum Krásno

Důlní horizontální i vertikální doprava, modely, fotog...

34.05 km

Lyžařsk klub Tatran Kraslice

Ski areál v Krušných horách ve městě Kraslice na hr...

34.46 km

Expozice Krajského muzea Sokolov - Krásno

Vozový park rozchodu 900 mm, důlní horizontální i ve...

Bečov nad Teplou (hrad)
35.69 km

Bečov nad Teplou (hrad)

Bečov nad Teplou se nachází jižně od Karlových Varů....

35.71 km

Zámek Bečov nad Teplou

Hrad Bečov byl založen ve 13. století rodem pánů z Os...