Zbraslavský klášter

Zbraslavský klášter

Zbraslavský klášter byl původní lovecký dvůr Přemysla Otakara II. Který byl Václavem II. věnován řádu cisterciáků. Nachází se zde pohřebiště Přemyslovců Václava II., Václava III., královny Elišky a Václava IV. Základní kámen ke stavbě byl položen v roce 1297. Klášterní kostel P. Marie a klášterní budovy byly dostavěny v roce 1333, roku 1420 však byly zničeny husity a poté znovu poškozeny za třicetileté války. Chrám tehdy zanikl, jeho půdorys byl zjištěn archeologickým průzkumem. Klášter byl obnovován od 2. poloviny 17. století do 1. poloviny 18. století. Roku 1785 zrušen a přeměněn na rafinerii cukru. V letech 1911 - 1925 byl klášter postupně obnoven podle návrhů D. Jurkoviče a A. Čenského. Zničený gotický chrám nahradil barokní kostel z let 1650 - 1654.

Web: zajimavosti.infocesko.cz/content/praha-hlm-historicke-zajimavosti-cirkevni-stavby-sakralni-ob

Mapa

Zajímavosti v okolí

4.77 km

Aquapark Ústí nad Orlicí

Venkovní bazén rekreační, plavecký, dětský s kaskádami a skluzavkou. Masážní lůžka, vodní chrliče, podvodní osvětlení bazénů, vodní hřib, skluzavka kamikadze s převýšením 6,8 m. Pouze v sezóně.

Muzeum řemesel Letohrad
5.68 km

Muzeum řemesel Letohrad

Muzeum je umístěno v areálu Nového dvora z r. 1750. Plochou 1650 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR. Zahrnuje přes 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 - 1930. Kromě relativně známých profesí, jako je truhlář či řezbář, prezentuje i práci kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře a mnoha dalších. Mezi...

Dlouhoňovice - Orlické hory
8.26 km

Dlouhoňovice - Orlické hory

Lyžařský areál Na Dlouhých Honech Dlouhoňovice u Žamberka na mírném, širokém svahu vhodném pro lyžařské začátečníky i carvingovou techniku. Osvětlená sjezdovka s technickým sněhem a odbavovacím systémem. Parkování přímo u vleku zdarma.

Ski Přívrat
8.98 km

Ski Přívrat

Ski areál leží 6km od České Třebové, 10km od Ústí nad Orlicí a 14 km od Litomyšle. Nabízí 4 sjezdovky (Smrková, Javorová, Sluneční, Dětská) v délce 50 až 500m, převýšení 60m. Večerní lyžování, pravidelná úprava tratí, parkoviště 50m od vleku zdarma.

10.41 km

Ski areál Peklák

Malý areál v podhůří Orlických hor, na západním okraji města Česká Třebová. Nabízí 800m dlouhou sjezdovku vybavenou v celé délce systémem technického zasněžování a osvětlením. 395-545m nadm.výšky.

Ski areál Buková hora
16.46 km

Ski areál Buková hora

Lyžařské a rekreační středisko se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině v nadm. výšce 750-958 m. 7 sjezdovek (5 lehkých a 2 střední náročnosti), snowpark, snowtubing, 7 vleků (umělé zasněžování a možnost nočního lyžování). Sjezdové tratě na severních svazích umožňují lyžování i v jarních měsícíc...

Litomyšl
16.89 km

Litomyšl

Arkádový zámek v Litomyšli vychází z italské renesance. I přes různé stavební úpravy si zachoval vzhled z dob renesance včetně unikátní sgrafitové výzdoby.

17.53 km

Ski areál České Petrovice

Nachází se v nadmořské výšce 720 m.n.m. Bylo oceněno třemi hvězdami poskytovaných služeb. Disponuje 3 lyžařskými vleky. Celková délka sjezdových tratí je přes 2 km. Umělé zasněžování, osvětlení. Lyžařská a snowboardová škola, servis, půjčovna a občerstvení je ve Sport areálu České Petrovice již samozřejmostí.

Vzdálenější okolí

18.09 km

Vamberk

Venkovní bazén, skákací prkno. Tenisové kurty, stol...

21.57 km

Koupaliště Kostelec nad Orlicí

Plavecký bazén s částí pro skoky do vody a částí pro nep...

21.66 km

Průmyslové muzeum Mladějov

Tyto neziskové organizace jsou dobrovolným sdružením obč...

22.45 km

Městské koupaliště Les Včelný

Dva bazény pro plavce rozdělené na dvě části a baz...

Ski centrum Říčky v Orlických horách
24.10 km

Ski centrum Říčky v Orlických horách

Areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakle...

26.79 km

Ski centrum Zdobnice

Terén sjezdových tratí je vhodný jak pro začátečníky, tak pro...

Skialpin Pustevny
27.07 km

Skialpin Pustevny

Areál leží na severních svazích radhošťského hřebene...

Ski centrum Dolní Morava
28.43 km

Ski centrum Dolní Morava

Nachází se v obci Dolní Morava a nabízí dokonale upra...

28.88 km

Soukromá hvězdárna Stradouň

Kopule soukromé hvězdárny je viditelná ze silnice spo...

Archeopark Villa Nova Uhřínov
29.55 km

Archeopark Villa Nova Uhřínov

Středověký skanzenu budovaný při respektování všech ...

29.88 km

Ski areál Štědrákova Lhota

Štědrákova Lhota spadá pod obec Ruda nad Moravou. V p...

33.36 km

Ekocentrum Skřítek Polička o.s.

Jsme nezisková organizace - občanské sdružení Ekoc...