Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín
Vítá vás Tábor Barrandov - cizím vstup zakázán!
Pohled z ptačí perspektivy
Táborové nástupiště
Nabídka: Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín
Nabídka: Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín
Nabídka: Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín
Nabídka: Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín

Nabídka: Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín

Filmařský Tábor Barrandov, na kterém vyrostly generace dětí československých a českých filmařů nabízí část své prázdninové kapacity. Plně vybavené v letech 2015 - 2022 zrekonstruované tábořiště v lesnatém údolí říčky Krounky zcela mimo civilizaci!

Historie tábořiště:

Na Táboře Barrandov vyrostly děti předních československých filmařů, např. režisérů Václava Vorlíčka, Juraje Jakubiska, Karla Smyczka, Františka Vláčila, Juraje Herze, Evalda Schorma, Marie Poledňákové, Miloslava Šmídmajera či scénáristů Zdeňka Svěráka, Jaroslava Dietla, Vladimíra Körnera, herců Heleny Růžičkové, Karla Augusty a dalších. Tábor Barrandov je oblíbeným výletním cílem – v roce 1990 natočil v reáliích tábora režisér Ondřej Trojan svůj kultovní film Pějme píseň dohola. Scénář k němu napsali Jan Hřebejk a Petr Jarchovský. Pro všechny tři dnes vyhlášené tvůrce to byl jejich první celovečerní snímek. Na plátně kin se v něm také poprvé jako čtrnáctiletá objevila pozdější držitelka pěti Českých lvů herečka Anna Geislerová.

V Kablaních organizovaly stanové tábory různé spolky již ve dvacátých a třicátých letech 20. století. Zásluhou Dr. Josefa Talacka, předsedy Ústřední komise sociální Magistrátu hl. m. Prahy a rodáka z České Rybné, byla v Kablaních v roce 1939 zřízena „Prázdninovou osada hl. m. Prahy“, resp. „Lesní tábor“ Magistrátu hl. m. Prahy. V době druhé světové války objekt sloužil krátce i jako výcvikový tábor pro německou mládež. V roce 1945 byla v areálu tábora dočasně zřízena kasárna Rudé armády. V druhé polovině padesátých let získal celý areál do vlastnictví Československý státní film a organizovaly se v něm letní pionýrské tábory Revolučního odborového hnutí Filmového studia Barrandov, resp. letní dětské tábory nástupnické odborové organizace po roce 1989. V letech 1994 – 2014 byl areál pronajímán komerčním subjektům. ZO KINOS Barrandov Studio společně s Duhou Miřetín a Barrandov Studiem po celou tuto dobu usilovaly o zachování tradice filmařských táborů. V roce 2015 se jim podařilo areál v Miřetíně získat do vlastnictví. Ten prošel nákladnou rekonstrukcí. Během v něm bylo zdarma odpracováno přes třicet tisíc brigádnických hodin a na jeho opravu přispěla řada sponzorů, včetně Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Pardubického kraje a města Proseč.

Základní informace:

Adresa: Tábor Barrandov, Miřetín 68, 539 44 Proseč u Skutče, tel.: 469 321 240

Plocha parcely: 3 ha

Užitná plocha: 1324 m2

Umístění objektu: Samota

Počet staveb: 28

Elektřina: 230 V, 400 V

Vaření: Elektřina, plyn (propan-butanové rozvody)

Voda: Vlastní zdroj pro celý objekt, vlastní ohřev vody, část objektu napojena na obecní vodovod; V areálu tábora se nachází požární hydrant.

Vytápění: Částečné

Poloha objektu: Samostatný

Příjezdová cesta: Zpevněná štěrková sjízdná pro autobusy

Kapacita: 240 osob (pro tábory ideální pro 140 – 180 dětí + personál)

Majitel areálu/organizátor tábora: DUHA Miřetín, IČ: 69304548 a ZO KINOS Barrandov Studio, IČ: 72556951

Kontaktní osoba: Ing. Radan Kukal, vedoucí střediska Tábor – tel.: 267 072 159, mobil: 776 044 171, poštovní adresa: Tábor Barrandov, Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5, e-mail: info@taborbarrandov.cz

Popis lokality:

Areál Tábora Barrandov leží na území Města Proseč v okresu Chrudim, uprostřed lesů v malebném údolí říčky Krounky zvaném Kablaně, mezi obcemi Otradov, Miřetín a Česká Rybná. Areál patří do katastrálního území Miřetín a celý je součástí přírodního parku Údolí Krounky a Novohradky. Kolem areálu tábora vede červená turistická značka a cyklotrasa Sdružení obcí Toulovcovy Maštale číslo 2. Celá oblast, ve které se tábor nachází, se vyznačuje nenarušeným a velmi čistým životním prostředím, což je jedna z jeho velmi cenných deviz (poblíž se v regionu mj. nachází Hamzova odborná dětská léčebna Luže – Košumberk zabývající se kromě jiného také onemocněními dýchacího ústrojí). Tábor je plně funkční i v době nepříznivých povětrnostních podmínek, např. déletrvajících dešťů.

Ubytování:

 • čtyřlůžkové dřevěné chatičky MDU s elektřinou, část z nich vytápěná ústředním topením
 • dvoulůžkové stany s dřevěnou podlážkou a postelemi
 • 1 x dřevěná chata pro vedení tábora s dvěma jednolůžkovými místnostmi s elektřinou
 • 1 x tzv. „marodka“ – dřevěná chata s vlastní toaletou, sprchou, kuchyňkou a dalšími třemi místnostmi, které většinou slouží jako ošetřovna, pokoj pro nemocné, izolace a místnost pro zdravotníka (8 lůžek, elektřina, plyn, ústřední topení).
 • 1x dřevěná chata „Gizela“ pro kuchyňský personál (4 pokoje pro 10 osob s elektřinou a ústředním topením)
 • 5x pokoj s elektřinou v dřevěné klubovně (17 lůžek)

Stravování:

Ve vytápěné zděné jídelně pro 180 sedících osob, za pěkného počasí i ve venkovní kryté jídelně pro 80 sedících osob. Příprava jídel probíhá v plně vybavené zrekonstruované vytápěné zděné kuchyni s kapacitou 240 porcí. Vybavení: 1x elektrický konvektomat Rational SCC 101E, 2x elektrický varný kotel ALBA KE 12, 1x elektrický varný kotel ALBA KE 15, 1 x kombinovaný sporák ALBA SPE 40, 1x plynový sporák Mora, 1x plynová stolička ASCOBLOC, 1x elektrická stolička TE 1, 1x elektrická smažící pánev ASCOBLOC, 1x elektrická smažící pánev ALBA PE 12, 1x cukrářská trojpec ALBA TPE 30, 2x universální šlehací a hnětací stroj ALBA RE 22, 1x pec na pizzu RedFox E-4, 1x nářezový stroj Manuel MS 1, 1x varná konvice, 1x mikrovlnná trouba, 2x fritovací hrnec, 6x lednička, 2x mrazák, nerezový kout na mytí a uskladněný bílého nádobí s průběžnou myčkou Hobart Ecomax 602, nerezový kout na mytí černého nádobí, sklad zeleniny s elektrickou škrabkou KB 325, nerezovým dvojdřezem a poloprofesionální automatickou pračkou a sušičkou prádla (Whirlpool AWG912/PRO a AWZ9CD/PRO), 2x suchý sklad.

Sociální zařízení:

Toalety v dostatečném množství jsou umístěny v samostatném objektu. Umývárny a sprchy se nachází v suterénu zděné budovy s kuchyní a jídelnou. Čtyři toalety s malými umývárnami jsou k dispozici přímo před jídelnou. Marodka má vlastní toaletu i sprchu, stejně tak i kuchyně.

Budovy pro činnost s dětmi:

V táboře se nachází dvě dřevěné klubovny, jídelna, zastřešená venkovní jídelna a sněmovní týpí o průměru 9 m se zateplenou dřevěnou podlahou. V případě potřeby je možné postavit vojenský stan vz. 65 o rozměrech 6x6, 6x9, nebo 6x 12m.

Zázemí pro oddíláky:

V jedné z kluboven je speciální prostorná místnost pro vedoucí/lektory vybavená lednicemi, vařičem, a kamny na tuhá paliva, kde mohou odpočívat, připravovat program, ohřívat si stravu. Součástí dřevěné budovy, ve které se nachází klubovna pro děti a klubovna pro oddíláky, je i sklad sportovního materiálu, kancelář a dalších pět pokojů.

Sportovní vyžití:

Přímo v táboře je volejbalové hřiště a malé fotbalové hřiště, několik stolů na ping-pong, pískové doskočiště pro skok daleký a bohatě vybavený sklad sportovního náčiní. Nedaleko tábora je přírodní koupaliště, které postavilo Filmové studio Barrandov, v pěším dosahu jsou další čtyři koupaliště, včetně moderního areálu s tobogány.

Vybavení materiálem:

Součástí sportovního skladu je i tábornické vybavení, jako např. sekery, pily, buzoly, batohy, krosny, ešusy, čutory, celty, karimatky, stopky, lana, tábornické příručky, petrolejky a nářadí jako krumpáče, lopaty, hrábě, kolečka apod.

Cena:

Základní cena je 120,- Kč/os./den. Možnost sjednat den pro navezení, resp. odvezení materiálu zdarma. Bližší podmínky vám rádi sdělíme.

Kontakty

Jméno: Duha Miřetín/ZO KINOS Barrandov Studio
Ulice: Kříženeckého nám. 322/5
Město: Praha 5
PSČ: 15000
Telefon: 776044171
Telefon: 267072159
E-mail: info@taborbarrandov.cz
Internet: www.taborbarrandov.cz
www.facebook.com/taborbarrandov

Turnusy

Termín od Termín do Kapacita Cena
1.6.23 30.6.23 240 120,- Kč
26.8.23 30.9.23 140 120,- Kč
Cena za pronájem osoba / den: 120,-
Minimální obsazenost: 80
 • typ tábořiště
  • louka
  • stany s podsadou
  • pevná budova
  • srub / chata
 • vybavení
  • pitná voda
  • teplá voda
  • elektřina
  • vzdálenost obchodu (km) 5
  • vzdálenost vlakové zastávky (km) 3
  • vzdálenost autobusové zastávky (km) 1

Mapa

Další záznamy v rubrice...

Nabídka: Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín

Nabídka: Tábor Barrandov - Tábor Měsíčního údolí Miřetín

Filmařský Tábor Barrandov, na kterém vyrostly generace dětí československých a českých filmařů nabízí část své prázdninové... www.taborbarrandov.cz, www.facebook.com

Termíny do: 30.9.2023 Kraj: Pardubický kraj Cena/den od: 0,- Kč
1/

Zajímavosti v okolí

Soukromá hvězdárna Polička
16.91 km

Soukromá hvězdárna Polička

Provozovatel hvězdárny v Poličce se astronomii vě...

19.13 km

Soukromá hvězdárna Stradouň

Kopule soukromé hvězdárny je viditelná ze silnice spo...

Litomyšl
19.82 km

Litomyšl

Arkádový zámek v Litomyšli vychází z italské renesa...

Bukovák - Koňský dvůr
20.03 km

Bukovák - Koňský dvůr

300m dlouhá mírná sjezdovka s vlekem 8km JV od Kl...

20.16 km

Ekocentrum Skřítek Polička o.s.

Jsme nezisková organizace - občanské sdružení Ekoc...

Skialpin Pustevny
21.07 km

Skialpin Pustevny

Areál leží na severních svazích radhošťského hřebene...

21.27 km

Skiareál Jimramov

500m dlouhá sjezdovka s převýšením 90m je umístěna na SV ...

23.66 km

Salon Expres Vagon Polnička

Úzkorozchodná železnice (600mm) v areálu zahradní rest...

Ski snow park Harusův kopec
25.23 km

Ski snow park Harusův kopec

550m dlouhá sjezdovka s převýšením 110m se nachází v srdc...

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou
25.82 km

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou

Poutní kostel byl postaven v první polovině 18. st...

Hvězdárna Žďár nad Sázavou
27.13 km

Hvězdárna Žďár nad Sázavou

Jedním z průkopníků amatérské astronomie ve Žďáru...

Ski Přívrat
27.70 km

Ski Přívrat

Ski areál leží 6km od České Třebové, 10km od Úst...

Skiregion Žďársko
27.70 km

Skiregion Žďársko

Region určený pro vyznavače běžeckého lyžování, jehož př...

29.94 km

Ski areál Peklák

Malý areál v podhůří Orlických hor, na západním okraji ...

Klub přátel kolejových vozidel Sázava u Žďáru
30.41 km

Klub přátel kolejových vozidel Sázava u Žďáru

Kolejová vozidla průmyslových drah, 3 parní a 5 m...