Více na www.vesmirbolatice.cz

Nabídka: Stanová Základna Klokočůvek /KONDOR, SKUPINA VESMÍR BOLATICE

Dobrý den, nabízíme k pronájmu naší stanovou základnu na které se nám uvolnil výše uvedený termín. Kapacita základny - 60 osob, vybavená kuchyň, jídelna, umývárna, sprcha s teplou vodou, velký prostor

Táborový inventář obsahuje 35 stanů na dřevěných podsadách se šněrovacími impregnovanými celtami. Některé celty však zub času dosti poznamenal, což bylo řešeno pořízením nepromokavých zelených igelitů, které pokrývají všechny stany, do nichž se proto nedostane ani kapka nevítané dešťové vody. V každém stanu jsou dvě postele s povlečenými molitany, dále dřevěný rošt na podlahu a také užitečný kapsář pro odkládání všemožných věcí táborníků. Z tohoto počtu stanů jsou některé z nich vyčleněny jako stan hospodářský, kde se nachází nářadí jako lopaty, rýče a pily. Stan hlavního vedoucího, který je nezbytný k uskladnění potřeb pro celotáborovou hru, ceny pro děti, pomůcky ke hrám. Stan zdravotnický, kde spí zdravotnice, která má po ruce všechny léky, obvazy a jiný materiál první pomoci a také stan sloužící jako izolace.

Součástí stanové základny je nepochybně i kuchyně s vlastní předsíní, ve které je neustále k dispozici čaj nebo šťáva ve varnici. V samotné kuchyni se nachází dva moderní pece na dřevo. Jistě nesmí chybět ani manipulační stoly pro kuchaře, množství polic a také ostatní kuchyňské vybavení, jako spousta hrnců a dřevěné desky na přípravu zeleniny, vařeného i syrového masa. Střecha kuchyně je potažena nepromokavou pogumovanou plachtou, přední kuchyňská okna mají možnost krytí stahovacími igelity. Samotná kuchyně je tvořena kovovou konstrukcí v kombinaci s dřevěným obložením.

Ke kuchyni patří i blízký uzamykatelný sklad potravin, ve kterém jsou připraveny k použití varnice pro uskladnění cukrovinek, těstovin, mléka a dalších surovin, které kuchaři potřebují pro svou práci.

Vedle skladu potravin je obvykle umístěn tzv. kabinet vedoucích, kde probíhají porady, přípravy na hry a ostatní důležité věci důležité pro správný chod tábora. V kabinetě jsou lavice a stoly a celá tato místnost je zahalena do maskovací sítě.

Samozřejmostí v táborovém městečku jsou i dva mycí dřezy nacházející se na půli cesty mezi kuchyní a skladem potravin. Nad těmito dřezy je postaven zahradní altánek, který brání dešti znepříjemňovat mytí nádobí. Odpadní voda je z dřezů svedena do odvodňovací drážky, která je vykopaná rovnou pod nimi.

Vedle kuchyně, z opačné strany, než stojí dřezy a sklad potravin, se rozprostírá nová jídelna. Tato je ušita z bílé plachtoviny a má igelitová okna, čili je v ní neustále dost světla. Nosnou konstrukci tvoří kovové tyče. Jídelna je prostorná, nachází se v ní pět dlouhých stolů s lavicemi, což se dá využít i v nepříznivém počasí k hraní společenských her, zpěvu u kytary atd. Celou jídelnu pokrývají maskovací sítě.

U řeky stojí nová sprcha tvořená kovovou konstrukcí a bílou nepromokavou plachtovinou. Tato plachtovina pokrývá i střechu sprchy, na které je opět maskovací síť. Na podlaze jsou rozloženy dřevěné rošty, na nichž stojí odkládací lavice v kombinaci s dlouhým věšákem. Rozvod vody do sprchovacího koutu je řešen samospádem ze svahu. Na něm jsou lázeňská kamna na dřevo s kotlem, z kterých vede hadice rovnou do sprchy. Regulovat teplotu vody lze doléváním vody do kotle přímo z řeky Odry, která je několik kroků vzdálená.

Vedle lázeňských kamen jsou umístěny umývárky s osmi kohoutky. Voda se do nich dostává samospádem z kubíkového barelu, který je postaven na konstrukci ze stavebního lešení ve výšce cca 4 metry. Do barelu se voda žene pomocí ručního čerpadla napojeného sacím košem rovnou do řeky Odry. Z umývárek je proveden rozvod vody do umyvadel v kuchyni i k suchým záchodům.

Ty jsou postaveny u lesa diskrétním způsobem tak, že výhled z tábora na ně je kryt stromy a křovím. Záchody jsou celkem tři. Odděleně pro ženy, muže a izolace. Na cestě k nim jsou položeny dřevěné rošty.

Další součástí tábora jsou i dvě hřiště se zvednutou sítí, které se používají zejména při přehazované, ringu a soft tenisu.

Odpadkové koše jsou tři, umístěné ve stojanech za kuchyní rozdělené podle druhu odpadu na papír, plasty a ostatní.

Kontakty

Jméno: KONDOR, skupina Vesmír Bolatice
Ulice: Svobody 238/15
Město: Bolatice
PSČ: 747 23
Telefon: 732 180 631
E-mail: tz.vesmir@centrum.cz
Internet: http://www.vesmirbolatice.cz
https://www.facebook.com/Kondor-skupina-Vesm%C3%ADr-Bolatice-1239010416126663/?ref=bookmarks

Cena za pronájem / den: 1.700,-
Minimální obsazenost: 40
  • typ tábořiště
    • louka
    • stany s podsadou
    • týpí
  • vybavení
    • koupání

Další záznamy v rubrice...

Nabídka: Stanová Základna Klokočůvek /KONDOR, SKUPINA VESMÍR BOLATICE

Více na www.vesmirbolatice.cz

Dobrý den, nabízíme k pronájmu naší stanovou základnu na které se nám uvolnil výše uvedený termín. Kapacita základny...

Nabídka: Čermná ve Slezsku

Táborová základna Čermná ve Slezsku

Táborová základna Čermná ve Slezsku je umístěna v malebné krajině Oderských vrchů v osadě poblíž Vítkova. Součástí...

Nabídka: Myšinec

Divočina jen deset kiláků za Ostravou! Chatky i pevná budova, jídelna, klubovna vybavená dataprojektorem a plátnem, možnost...