Nasi clenove
znak

Turistický oddíl Lvíčata

Lvíčata byla založena v roce 1970 a fungují bez přerušení až do dnes. Naší náplní jsou schůzky, výpravy a tábory. Hrajeme HRY, učíme se s mapou, šifry, zdravovědu. Poznejte u nás nové kamarády!

1. Oddíl

Základem naší činnosti je výchovný program Zvířátka – Turista – Táborník – Zálesák. Při jeho plnění se členové naučí mnoho tábornických a turistických znalostí a dovedností, jako například uzlování, šifry, práce s mapou a buzolou, botanika a zoologie, ale také mnoho věcí o České republice. Nové znalosti si pak děti ověřují během hraní různých her.

Našim členům nabízíme zaměření se na určitou oblast turistiky a tábornictví v jednotlivých odbornostech - Průzkumníky, spojaře, zdravotníky a kuchaře.

Kromě turistického a tábornického zaměření klademe velký důraz na výchovnou stránku naší činnosti.

Děti vedemek čestnosti, kamarádství a pomoci ostatním. Seznámí se také se základy demokracie (volí mezi sebou zástupce do oddílové rady či hlasují o celoroční hře). Rozvíjíme také kreativní dovednosti našich členů – vedeme výtvarné a rukodělné programy, a děti samy píší oddílovou kroniku.

 

2. Schůzky

Konají se pravidelně každou středu od 16:30 do 18:30 ve Vzdušné 16 (nedaleko sídliště Novodvorská). Pár kroků odtamtud máme také svou klubovnu. Schůzky mají vždy jedno hlavní téma - bojovku, sportovní hry, program družin či procvičování odborností.

Část schůzky má za cíl naučit se něco nového, další procvičit si nové znalosti ve hrách a soutěžích a konečně chybět nesmí ani společná zábava a příprava na příští výlety a výpravy.

 

3. Výpravy

Pravidelně pořádáme jednodenní výlety po okolí Prahy a třídenní výpravy do nejrůznějších částí republiky. Pokud to dovoluje počasí, spíme pod stany, v zimě využíváme k přespání různých škol, domů dětí a mládeže nebo kluboven spřátelených oddílů. Kromě poznávání nových míst jsou výpravy zaměřeny na společné hry, soutěže, bojovky i zábavu. Plní se na nich i úkoly oddílových odborností.

 

4. Tábory

taborTábory Lvíčat se konají již více než 20 let v Nebeské Rybné v Orlických horách.

Letní tábory trvají tři týdny. Spíme ve stanech s podsadou, v každém vždy dvě děti. Stany si stavíme sami na brigádě zpravidla týden před začátkem tábora. Děti se podílí také na vaření jídla a hlídání tábora. Hlavní náplní táborů jsou výlety, hry a soutěže s tématikou turistiky, tábornictví a samozřejmě celoroční hry. Pořádáme také „harc“, vícedenní putování do oblasti mimo Orlické hory (v minulých letech např. Krkonoše,

Jeseníky a Jizerské hory). Děti se však vždy nejvíce těší na několikadenní bojovky se spřátelenými tábory, které jsou plné přepadů, poplachů a bojování, vše však za dodržování přísných bezpečnostních pravidel. Na konci tábora se koná velký závod jednotlivců a poslední večer strávíme všichni u závěrečného táboráku. Tam se rozdávají znaky, vyhlašují výsledky bodování, rozdávají ceny a jako u každého ohně se zpívají písničky.

 

Zimní tábory trvají jeden týden a jsou vždy v období jarních prázdnin. Spíme v naší nově zrekonstruované chalupě a hlavní náplní tábora je lyžování a to jak na běžkách, tak na sjezdovkách/snowboardu. Samozřejmostí jsou také bojovky, sporty, výtvarné a rukodělné činnosti a návštěva zajímavých kulturních a přírodních památek. Na konci tábora se opět rozdávají znaky, vyhlašují výsledky bodování a rozdávají odměny.

Naše tábory vedou zkušení vedoucí s mnohaletou praxí a odbornými kvalifikacemi, kteří v naprosté většině oddílem sami prošli. Každý rok během Velikonoc probíhá školení nových i stávajících vedoucích, včetně jejich psychické i fyzické připravenosti. Hlavní vedoucí a zdravotník jsou proškoleni na kurzech s garancí Ministerstva školství respektive Ministerstva zdravotnictví.

 

5. Brigády

Konají se několikrát ročně na oddílové základně v Nebeské Rybné a zúčastnit se jich mohou všichni členové starší 13 let. Děti pomáhají na chatě dospělým s různými opravami a budují si tak vztah ke společnému majetku. Na táborech pak mohou svým kamarádům s hrdostí ukázat, co je jejich dílo.

Kontakty

Jméno: Sdružení turistických a tábornických oddílů
Ulice: Vzdušná 16
Město: Praha
PSČ: 14200
Telefon: 776593877
E-mail: matej@klima.name
Internet: www.stto.cz/lvicata

věk

od 14 do 5

místo

Praha 4

zřizovatel

Sdružení turistických a tábornických oddílů

  • zaměření oddílu
    • turistický
  • organizace
    • Jiný Sdružení turistických a tábornických oddílů
  • scházíme se
    • jednou týdně

Další záznamy v rubrice...

Vydřičky (Praha 4) - Vodácko-turistický oddíl VYDRY

cvakneme Markétu!

Ahoj kluci a holky! Jsme Vodácko-turistický oddíl VYDRY z Prahy pro děti od 7 let a nyní přijímáme nové členy. Už jste...

Tenisový oddíl Sokol Běchovice

tenisový oddíl Sokol Běchovice

Tenisový oddíl TJ Sokol Běchovice - tenis pro děti od 3 let do 18 let, možnost závodní činnosti, turnajů, campů, výuka...

VTO TYGŘI Praha 8

VTO TYGŘI Praha 8

Vodácko-turistický oddíl mládeže, zaměřený především na výcvik, jak jezdit na kajaku a kanoi a mnoho dalšího co s vodou...

Modřanská trojka

Dětská skupina Modřanská trojka, která v pražských Modřanech působí od roku 1973, stále přijímá nové členy. PŘIJĎ...

Tuláci

Tuláci

Proč sedět doma, když venku se dá zažít tolik zajímavých věcí. Jezdili jste už v létě na saních, rýžovali zlato,...

vodácký oddíl Vydry

vodácký oddíl Vydry

Jsme vodácký oddíl pro všechny, kteří se nebojí dobrodružství na vodě i na souši a chtěli by poznat nové kamarády....

ZČ Hnutí Brontosaurus Klub přátel Lukova

Lukováci na akci

Základní článek Hnutí Brontosaurus Klub přátel Lukova působí celoročně v Praze a čechách, přes prázdniny na hradě...

Akademie vesmírných cestovatelů

Akademie vesmírných cestovatelů

Astronomický kroužek Štefánikovy hvězdárny nabízí zvídavým dětem odpovědi na otázky, které je napadají, když se večer...

Modřanská Trojka

Modřanská Trojka

Dobrodružství, zábava, zážitky, legrace, kamarádi, příroda a poznávání... Přijď k nám, nebudeš sám! Dětská turistická...

OKO

Ráno na výletě

Oko je turisticko-přírodovědný oddíl z Prahy 6. Každý týden se scházíme na schůzkách a každý měsíc vyrážíme na...

BRĎO Praha

Z oddílové schůzky

Brontosauří Dětský Oddíl je zaměřen na ty nejmenší. Děti se na pravidelných týdenních schůzkách učí jak funguje...

Poutníci

Oddíl Poutníci - náš znak

Náš oddíl není kroužek, oddílem žijeme. Ať už víš, o čem mluvíme, nebo nevíš, zkus se začíst dál. A když se ukážeš...

Lyžařský oddíl mládeže

Lyžařský oddíl mládeže TJ Slovan Praha

Turistický oddíl Lvíčata

Nasi clenove

Lvíčata byla založena v roce 1970 a fungují bez přerušení až do dnes. Naší náplní jsou schůzky, výpravy a tábory....

Turistický oddíl

Turistický oddíl

Dobrodružství, zábava, zážitky, legrace, kamarádi, příroda a poznávání... Dětská organizace SRUB nabízí zájmové...