Lyžařský a snowboardový tábor Tatry
Lyžařský a snowboardový tábor Tatry
Lyžařský a snowboardový tábor Tatry
Lyžařský a snowboardový tábor Tatry

Lyžařský a swoboardový tábor - Slovensko

Akce je určena pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Pro teenagery je akce pojata jako lyžařská. Dětské oddíly lyžují vždy dopoledne, odpoledne v případě unavy jiný program.

Místo konání: Slovensko, Západní Tatry - Roháče, obec Habovka.
Ubytování: Soukromé penziony, dvou až čtyřlůžkové pokoje, sociální zařízení, společenská místnost.
Strava: Česká plná penze včetně nápojů přímo na penzionu (obědy a odpolední svačiny formou balíčku).
Doprava: Podle počtu účastníků moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky a na večerní relaxaci v termálním koupališti.
V ceně tábora: Strava včetně nápojů, ubytování, doprava včetně denní dopravy do lyžařského centra, vedoucí, lyžařští instruktoři, zdravotní dozor, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu tam, lyžařská permanentka.

O místě pobytu: Západní Tatry-Roháče se vyznačují především svou krásnou, civilizací téměř nedotčenou přírodou. Je zde množství běžeckých tratí i sjezdovek pro vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu. Celá oblast je bohatá na přírodní teplé sírové prameny, na nichž jsou postavena termální koupaliště. Nedaleké z nich navštěvujeme také my. Přímo v místě ubytování se nalézají tři vleky dlouhé 800-1000 metrů s umělým zasněžováním, z nichž dva provozují noční lyžování, tedy jsou osvětleny.

V lyžařském centru Spálená dolina, kam denně jezdíme naším autobusem, jsou k dispozici dva pomaloběžné vleky  pro malé děti či začátečníky (300m, 500m), sedačková lanovka (1500m) a na samém vršku hory pak další vlek dlouhý 800m. Všechny sjezdové tratě jsou opatřeny sněhovými děly. Cena permanentky je cca 75 € pro děti do 12 let a cca 100 € pro osoby starší. Lyžařské centrum je vybaveno hospůdkou, 2 bufety, toaletami, půjčovnou lyžařské výstroje (lyže, boty, snowboardy, běžky), skiservisem a stanovištěm horské služby.

O táboře: Akce je určena pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Pro teenagery je akce pojata jako lyžařská, tzn. lyžování od 10 do 16 hodin po dobu 6 dní. Dětské oddíly lyžují vždy dopoledne. Odpoledne pak mohou v závislosti na únavě v lyžování pokračovat nebo se věnovat jiné zábavě v okolí sjezdovek či v penzionu. Večer pak relaxace v termálním koupališti, stolní hry na penzionu či osobní volno.

Program akce: V odpoledních hodinách odjíždíme z Prahy na 8-9 hodinovou jízdu do Roháčů. Cesta, při které je možno sledovat video,  je po 4 hodinách prokládána zastávkami u čerpacích stanic. V brzkých ranních hodinách následujícího dne dorazíme k penzionu, kde se ubytujeme, odpočineme a okolo desáté hodiny vyrazíme do lyžařského střediska. Následujících pět dnů budeme pravidelně dojíždět do lyžařského centra Spálená dolina v době od 9 do 17 hodiny.  Lyžováním strávíme 6 dní!

Akce se mohou zúčastnit i dospělí, a to včetně rodin s dětmi. Dospělým poskytujeme shodné služby jako táboru, pouze v ceně poukazu nemají stravu. Tu si mohou zajistit vlastní (penziony mají zařízené kuchyňky) nebo objednat u naší CK. Rodiče mohou denně zdarma na 1/2 dne umístit své dítě do některého z oddílů, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

Tábor není určený pro úplné začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři – tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání, uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout.

Jak je to s táborovými výlety: Na táboře jsou naplánovány následující 2 výlety.

1.výlet - Tatralandia: Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku, a díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec. Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 miliony lety. V Tatralandii se můžete těšit na 30 tobogánů, 14 bazénů, ostrov pirátů z Karibiku, saunový komplex, wellness, animační programy, ale také překážkovou dráhu a trampolíny.

2.výlet - termální koupaliště:  jeden večer je možnost jet naším autobusem do pouze několik km vzdáleného termálního koupaliště, což je výborná relaxace a uvolnění po celodenním lyžování. Teplota vody je 38-40 stupňů Celsia a pro pohodu koupání zde hraje hudba.

Kontakty

Kontaktní osoba: CK Sindibád
Telefon: 777883434
E-mail: ck@sindibad.cz
Internet: http://www.sindibad.cz/zimni-tabory/

Místa odjezdu

Jižní Čechy: Brno Praha: Praha Královehradecký kraj: Hradec Králové Liberecký kraj: Liberec Plzeňský kraj: Plzeň Olomoucký kraj: Olomouc

Kraj

Západní Taty - Roháče, Habovka

pořadatel

Sindibád cestovní kancelář spol. s r.o.
Drahobejlova 59
Praha 9
190 00

IČ: 25670379

 • typ tábora
  • klasický
  • v zahraničí
 • zaměření tábora
  • klasické - celotáborová hra
  • sportovní
  • jiný lyžařský a snowboardový
 • ubytování
  • penzion

Další záznamy v rubrice...

LT Marvel 2019

Letáček

Letní tábor na Slovensku s hrdiny Marvelu, v krásné přírodě s Ironmanem i Kapitánem. 14 dní her, zábavy i poučení o superschopnostech...

Vodácký tábor Hron 2019

Vodácký tábor Hron 2019

Tak jako v minulých letech, i letos tradičně naše organizace pořádá vodácký putovní tábor na slovenské řece Hron. Vzhledem...

Lyžařský a swoboardový tábor - Slovensko

Lyžařský a snowboardový tábor Tatry

Akce je určena pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Pro teenagery je akce pojata jako lyžařská....

Stanový tábor na Slovensku 2019

Stanový tábor na Slovensku 2019

Dětský stanový tábor na Slovensku pořádaný naší organizací je vhodný pro děti ve věku 12 a více let, které mají rádi...

PlayCamp Biele Karpaty

PlayCamp Biele Karpaty

TÁBORY UŽ NEJSOU, CO BÝVALY - Nedokáže si Vaše dítě bez hraní nejvychytanějších her představit svůj život? Zbožňuje...

CraftCamp Biele Karpaty

CraftCamp Biele Karpaty

TÁBORY UŽ NEJSOU, CO BÝVALY - Nedokáže si Vaše dítě bez hraní nejvychytanějších her představit svůj život? Miluje...

Letní dětský tábor

Tábořiště

Letní tábor v Bobrovecké dolině, Slovensko