Lyžařský a snowboardový tábor Tatry
Lyžařský a snowboardový tábor Tatry
Lyžařský a snowboardový tábor Tatry
Lyžařský a snowboardový tábor Tatry

Lyžařský a snowboardový tábor - Slovensko

Akce je určena pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Pro teenagery je akce pojata jako lyžařská. Dětské oddíly lyžují vždy dopoledne, odpoledne v případě unavy jiný program.

Místo konání: Slovensko, Západní Tatry - Roháče, obec Habovka.
Ubytování: Soukromé penziony, dvou až čtyřlůžkové pokoje, sociální zařízení, společenská místnost.
Strava: Česká plná penze včetně nápojů přímo na penzionu (obědy a odpolední svačiny formou balíčku).
Doprava: Podle počtu účastníků moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky a na večerní relaxaci v termálním koupališti.
V ceně tábora: Strava včetně nápojů, ubytování, doprava včetně denní dopravy do lyžařského centra, vedoucí, lyžařští instruktoři, zdravotní dozor, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu tam, lyžařská permanentka.

O místě pobytu: Západní Tatry-Roháče se vyznačují především svou krásnou, civilizací téměř nedotčenou přírodou. Je zde množství běžeckých tratí i sjezdovek pro vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu. Celá oblast je bohatá na přírodní teplé sírové prameny, na nichž jsou postavena termální koupaliště. Nedaleké z nich navštěvujeme také my. Přímo v místě ubytování se nalézají tři vleky dlouhé 800-1000 metrů s umělým zasněžováním, z nichž dva provozují noční lyžování, tedy jsou osvětleny.

V lyžařském centru Spálená dolina, kam denně jezdíme naším autobusem, jsou k dispozici dva pomaloběžné vleky  pro malé děti či začátečníky (300m, 500m), sedačková lanovka (1500m) a na samém vršku hory pak další vlek dlouhý 800m. Všechny sjezdové tratě jsou opatřeny sněhovými děly. Cena permanentky je cca 75 € pro děti do 12 let a cca 100 € pro osoby starší. Lyžařské centrum je vybaveno hospůdkou, 2 bufety, toaletami, půjčovnou lyžařské výstroje (lyže, boty, snowboardy, běžky), skiservisem a stanovištěm horské služby.

O táboře: Akce je určena pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Pro teenagery je akce pojata jako lyžařská, tzn. lyžování od 10 do 16 hodin po dobu 6 dní. Dětské oddíly lyžují vždy dopoledne. Odpoledne pak mohou v závislosti na únavě v lyžování pokračovat nebo se věnovat jiné zábavě v okolí sjezdovek či v penzionu. Večer pak relaxace v termálním koupališti, stolní hry na penzionu či osobní volno.

Program akce: V odpoledních hodinách odjíždíme z Prahy na 8-9 hodinovou jízdu do Roháčů. Cesta, při které je možno sledovat video,  je po 4 hodinách prokládána zastávkami u čerpacích stanic. V brzkých ranních hodinách následujícího dne dorazíme k penzionu, kde se ubytujeme, odpočineme a okolo desáté hodiny vyrazíme do lyžařského střediska. Následujících pět dnů budeme pravidelně dojíždět do lyžařského centra Spálená dolina v době od 9 do 17 hodiny.  Lyžováním strávíme 6 dní!

Akce se mohou zúčastnit i dospělí, a to včetně rodin s dětmi. Dospělým poskytujeme shodné služby jako táboru, pouze v ceně poukazu nemají stravu. Tu si mohou zajistit vlastní (penziony mají zařízené kuchyňky) nebo objednat u naší CK. Rodiče mohou denně zdarma na 1/2 dne umístit své dítě do některého z oddílů, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

Tábor není určený pro úplné začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři – tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání, uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout.

Jak je to s táborovými výlety: Na táboře jsou naplánovány následující 2 výlety.

1.výlet - Tatralandia: Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku, a díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec. Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 miliony lety. V Tatralandii se můžete těšit na 30 tobogánů, 14 bazénů, ostrov pirátů z Karibiku, saunový komplex, wellness, animační programy, ale také překážkovou dráhu a trampolíny.

2.výlet - termální koupaliště:  jeden večer je možnost jet naším autobusem do pouze několik km vzdáleného termálního koupaliště, což je výborná relaxace a uvolnění po celodenním lyžování. Teplota vody je 38-40 stupňů Celsia a pro pohodu koupání zde hraje hudba.

Kontakty

Kontaktní osoba: CK Sindibád
Telefon: 777883434
E-mail: ck@sindibad.cz
Internet: https://www.sindibad.cz/zimni-tabory/

Turnusy

Termín od Termín do Věk Kapacita Cena
31.1.21 6.2.21 od 9 do 18 24 6.480,- Kč
7.2.21 13.2.21 od 9 do 18 24 6.480,- Kč
14.2.21 20.2.21 od 9 do 18 24 6.480,- Kč
21.2.21 27.2.21 od 9 do 18 24 6.480,- Kč
28.3.21 6.3.21 od 9 do 18 24 6.480,- Kč
7.3.21 13.3.21 od 9 do 18 24 6.480,- Kč

Místa odjezdu

Jižní Čechy: Brno Praha: Praha Královehradecký kraj: Hradec Králové Liberecký kraj: Liberec Plzeňský kraj: Plzeň Olomoucký kraj: Olomouc

Kraj

Západní Taty - Roháče, Habovka

pořadatel

Sindibád cestovní kancelář spol. s r.o.
Drahobejlova 59
Praha 9
190 00

IČ: 25670379

 • typ tábora
  • klasický
  • v zahraničí
 • zaměření tábora
  • klasické - celotáborová hra
  • sportovní
  • jiný lyžařský a snowboardový
 • ubytování
  • penzion

Další záznamy v rubrice...

Lyžařský a snowboardový tábor - Slovensko

Lyžařský a snowboardový tábor Tatry

Akce je určena pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Pro teenagery je akce pojata jako lyžařská....