ČRDM získala licenci ke Kartám mládeže EYCA

ČRDM získala licenci ke Kartám mládeže EYCA

Česká rada dětí a mládeže se připojila ke čtyřiceti organizacím ve sdružení EYCA, které vydávají Karty mládeže v 38 zemích světa a zajišťují slevy více než 4 milionům jejich držitelů.

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) se dne 14. května 2012 stala členem mezinárodní organizace The European Youth Card Association (EYCA). Připojila se tak ke čtyřiceti organizacím, které vydávají Karty mládeže v třiceti osmi zemích světa a zajišťují více než 4 milionům jejich držitelů přes 100 000 slev po celé Evropě i mimo ni.

O členství ČRDM rozhodli svým hlasováním stávající členové EYCA, a respektovali tak doporučení svého představenstva, které se k přijetí ČRDM vyjádřilo kladně již před měsícem.

ČRDM převzala agendu od sdružení Karty mládeže ČR, která vydávala Karty mládeže EURO<26 v České republice od roku 1993 do dubna 2012.

Karty mládeže v současné době umožňují na území naší republiky čerpat více než tisíc slev. Karty jsou podporovány ze strany mnoha velkých firem (např. Poštovní spořitelna, Student Agency, Vodafone aj.) a jejich držitelů je nyní v ČR přes dvacet tisíc. Doposud mohli Karty mládeže získat mladí lidé ve věku od 10 do 29 let. ČRDM tuto možnost rozšířila na 5 až 30 let a přejmenovala projekt na Karty mládeže EYCA (dřívější název EURO<26 pochází z dob, kdy se karty mohly vydávat jen mladým do 26 let). Karta existuje i ve studentské variantě, držitelé jí mohou prokazovat status studenta.

ČRDM využije licenci na Karty mládeže EYCA v ČR pro zlepšení podmínek všech mladých lidí u nás. Členové sdružení ČRDM mají možnost získat karty za výrobní náklady a organizace samotné z nich mohou vytvořit karty členské (s možností vlastní grafické podoby karet). Karty mládeže však mohou získat za nižší cenu i další mladí lidé. ČRDM osloví mj. školská zařízení s možností zřídit školní karty pro jejich studenty.

Cílem projektu je také zlepšit povědomí veřejnosti o Kartách mládeže a snaha o zvýšení počtu a využitelnosti slev. ČRDM proto pracuje na modernizaci grafického vzhledu karet a webové prezentace a zřizuje další informační stránky na internetových sociálních sítích.

Internet: www.crdm.cz

Dále čtěte...

ČRDM získala licenci ke Kartám mládeže EYCA

24.5.12 | Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) se dne 14. května 2012 stala členem mezinárodní organizace...

ČRDM vysadila poslední ze stovky svatoanežských lip

16.11.11 | Čerstvě vysazený kmínek je posledním ze stovky těch, které mají v rámci akce uspořádané...

Udílení Ceny ČRDM Přístav čeká jubilejní desátý ročník

23.9.11 | Text emotivního poselství, ukrytého v umně zkrášlené láhvi, si letos přečtou další...

Práce dobrovolníků v dětských sdruženích ČRDM má hodnotu téměř miliardy korun ročně

15.6.11 | Česká rada dětí a mládeže zpracovala rozsáhlou analýzu financování „volnočasových“...

Profesionální „volnočasovkáři“ do škol? Hledejme je snad zprvu raději jinde.

14.2.11 | Sociologický ústav AV ČR nyní doporučuje základním školám zavést pozici placených...

Jednu z Cen Přístav 2010 od ČRDM dostal Roman Línek

30.1.11 | Cena Přístav je udělována těm zastupitelům a pracovníkům státní správy, kteří se...