Bambiriáda i přes nepřízeň počasí táhla
Bambiriáda i přes nepřízeň počasí táhla
Bambiriáda i přes nepřízeň počasí táhla
Bambiriáda i přes nepřízeň počasí táhla

Bambiriáda i přes nepřízeň počasí táhla

Borovice.cz představila v rámci expozice „Tábor na poslední chvíli 2013“ a „Letní dovolená s dětmi 2013“ své zajímavé partnery. O zábavu se postaral iQpark science centrum Liberec a hry MINDOK.

Letos byl tradičně velký zájem o tábory, zejména o ty s koňmi a pro mladší děti nebo rodiče s dětmi. Poptávka byla i po ubytování pro skupiny, cyklisty a rodiny s dětmi.
Děkujeme všem návštěvníkům, i všem našim partnerům, kteří nám dodali letáčky a reklamní materiály.   
Těšíme se zase za rok na "Kulaťáku".

Několik tipů z expozice „Letní dovolená s dětmi 2013“

Hotel Kovošrot - http://www.hotelkovosrot.cz/cs/

Stezka korunami stromů - http://www.stezkakorunamistromu.cz/

Hotel Alpenhof - http://www.alpenhofhotel.eu/cz/

Horský hotel Morava- http://horskyhotelmorava.com/

Chata Lučanka - http://www.lucanka.cz/

Chata U Myšáka - http://umysaka.cz

Několik tipů z expozice „Tábor na poslední chvíli 2013“

Sindibád cestovní kancelář - http://www.sindibad.cz/

Tabořiště -Tomáš Hégr - http://www.taboriste.cz/

Duha Klub Dlažka - http://www.dlazka.cz/

Táborníci - Slávka Šoulová - http://www.tabornici.com/

Cestovní kancelář Topinka - http://www.tabory.cz/

CK Hanka - http://www.hanka.cz/letni-tabory-2013

LT Čmelák - http://www.tabory-cmelak.cz/

Občanské sdružení Stáj „Preláta“ - http://www.jizdarnachaby.org/o-nas.php

Prázdniny nás baví - http://www.prazdninynasbavi.cz/

Velké Skaliny - www.velkeskaliny.cz

 

--------------------------------------------------------------------------

Závěrečná zpráva o 15. Bambiriádě: "Na jubilejní Bambiriádě děti skákaly panáka, cvrnkaly kuličky a chodily na chůdách"

(PRAHA 26. května) – Cvrnkání kuliček, skákání panáka nebo přes švihadlo, chůzi na chůdách – tyto a další prastaré způsoby dětské zábavy si mohli vyzkoušet návštěvníci Bambiriády 2013. Jubilejní, již patnáctý ročník známé celorepublikové akce se totiž nesl v duchu motta „Dětství v proměnách času“ a jeho cílem bylo mj. přiblížit dnešním dětem, s čím a jak si hrály celé generace jejich dávných vrstevníků. I vzdor chladnému a deštivému počasí, jež akcím konaným pod širým nebem zrovna nepřálo, na ni podle hrubého odhadu organizátorů letos přišlo celkem asi 150 000 lidí.

„ I přes nepřízeň počasí je návštěvnost v Praze dobrá: jen do nedělního dopoledne necelých třicet tisíc,“ upřesnila projektová manažerka Bambiriády Blanka Lišková jedno z dílčích čísel. Ocenila zároveň činnost dobrovolníků, kteří si i v náročnějších podmínkách prezentačních stanů svých sdružení udrželi po celý čas dobrou náladu – a ta se pak přenášela i na příchozí. Blanka Lišková přitom vypíchla také „úžasný pódiový program a obdivuhodné nasazení moderátora Pepy Kudrny. Dokáže děti i v tomhle počasí rozpálit, zahřát slovem i pohybem.“ Její postesknutí naopak směřovalo k těm novinářům, kteří Bambiriádu 2013 ke škodě dalších potenciálních návštěvníků zcela pominuli. „Kromě mediálního partnera – deníku Právo – jsme se v žádných novinách nedočetli o tom, že akce probíhá. Redaktoři si zřejmě  všímají spíš komerčních akcí než těch neziskových, které nabízejí zajímavé volnočasové aktivity,“ konstatovala projektová manažerka Bambiriády.

Na akci, kterou již tradičně pořádala Česká rada dětí a mládeže, bylo možné zajít do některého ze 17 areálů v republice. Stanová bambiriádní městečka nabízela přehršli nejrůznějších soutěží, závodů a her.

Pojetí letošního ročníku dobře zachytili na svém webu organizátoři z Českých Budějovic: „U stánků jednotlivých sdružení si návštěvníci mohli vyzkoušet, jak si hrály děti v minulosti. Poznávaly kupříkladu hru jojo, cvrnkání kuliček, jízdu na trakaři, skákacího koně, skákání v pytli, skákání panáka, obušky, švihadlo.

Cílem letošní Bambiriády je přiblížit dětský svět, jak jej znaly a prožívaly děti v minulosti, ukázat jejich hračky, způsoby jejich zábavy a porovnat je se současností. Proto mezi atrakcemi nechyběla nabídka současných moderních her a soutěží, jako například lanové

aktivity, poznávačky, vrhání nožů, stolní fotbálek, hod na plechovky, frisbee, vystřihovačky, petanque, skládanky, puzzle či si děti mohly zadovádět ve skákacím hradu. Děti i jejich rodiče se mohly seznámit s činnostmi jednotlivých sdružení, a vybrat tak vhodnou volnočasovou aktivitu či letní tábor. Nejvíc se mi líbili vojáci a skákací hrad, svěřila se nám jedna z dětských návštěvnic.“

K zajímavostem letošního ročníku patřily některé doprovodné akce – ať už šlo o výstavu dokumentující patnáctiletou bambiriádní spolupráci  ČRDM s naší armádou, republikový taneční rekord ve streetdance, vlastivědná soutěž „Odkud jsem“ nebo třeba nedělní vystoupení populární kapely Kašpárek v rohlíku v pražských Dejvicích. Za zmínku stojí i pokusné vysílání TV Bambiriáda, zprostředkující na projektovém webu a na serveru Adam.cz obrazem i zvukem dění na pódiu hlavního z bambiriádních měst.

Bambiriádní  městy roku 2013 byly: Blansko, České Budějovice, Český Těšín, Humpolec, Cheb, Chrudim, Ivančice, Kyjov, Liberec, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Rychnov n. Kněžnou, Šumperk, Třinec a Zlín.

 

Více informací lze nalézt na projektovém webu www.bambiriada.cz

Internet: www.bambiriada.cz

Dále čtěte...

Bambiriáda i přes nepřízeň počasí táhla

31.5.13 | Letos byl tradičně velký zájem o tábory, zejména o ty s koňmi a pro mladší děti nebo...

Startuje jubilejní Bambiriáda 2013

23.5.13 | Návštěvníci Bambiriády mohou opět po roce využít služeb táborové expozice Borovice.cz....

Jubilejní Bambiriáda 2013 představí dětství v proměnách času

29.4.13 | Jubilejní 15. ročník této jedinečné akce pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM)...

Jubilejní Bambiriáda se vrací do dětství

7.2.13 | Patnáctý ročník Bambiriády, jedinečné celorepublikové akce, pořádané Českou radou...