1. Štáb Bambiriády 2012

1. Štáb Bambiriády 2012

Ve čtvrtek 8. 3. 2012 se konala 1. schůzka Štábu Bambiriády v Českých Budějovicích a zúčastnilo se jí 15 sdružení Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje.

Předseda Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje Petr Novák podal informace ze Štábu Bambiriády České rady dětí a mládeže, která je hlavním pořadatelem Bambiriády informoval o jednáních, které probíhají k zajištění Bambiriády v Českých Budějovicích.

Bambiriáda 2012 se připojí k vyhlášenému roku Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012, ústředním tématem bude "Nadšení i zkušenost".

Akce se bude v Českých Budějovicích konat v areálu u Sportovní haly ve dnech 25. - 27. května 2012, ve čtvrtek 24. května 2012 otevřou návštěvníkům sdružení své klubovny, kluby, střediska a loděnice.

Bambiriádu slavnostně zahájí v pátek 25. května 2012 zástupci Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje spolu s pozvanými hosty z MŠMT, ČRDM, Jihočeského kraje, Magistrátu města Č. Budějovice, se zástupci Armády ČR a společnosti e.on, která bude i v letošním roce regionálním generálním sponzorem. Na 16.30 hodin je připraveno vyhlášení vítězů soutěže Malá energetická akademie 2011 - 2012, kterou pro společnost e.on pořádá Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje.

V sobotním dopoledni budou na pódiu oceněni dobrovolníci z dětských a mládežnických sdružení a do 15.30 hodin bude město České Budějovice usilovat o rekord ve sběru starých baterií se společností ECOBAT.

V neděli vyhlásí občanské sdružení Theia vítěze soutěže "Řekněme STOP VÝTRŽNICTVÍ".

Bambiriáda bude i v letošním roce místem aktivní prezentace sdružení dětí a mládeže, tisíce dětí si zde budou moci vybrat pro sebe tu nejlepší volnočasovou aktivitu nebo letní tábor. Pro děti budou připravené lanové aktivity, opičí dráhy, prezentace Armády ČR, ukázky bojové techniky, soutěžní disciplíny s westernovou tématikou, deskové a stolní hry, netradiční tábornické sporty a bohatý program na pódiu.

Štáb rozhodl o rozmístění prezentujících sdružení na ploše u pódia akce v areálu u Sportovní haly, o zajištění centrálního označení sdružení, o rozmístění vstupních bran, v případě špatného počasí bude celá akce včetně kulturního programu přemístěna do Sportovní haly.
Termín příštího jednání Štábu Bambiriády je 12. dubna 2012 v 18 hodin.

Internet: www.bambiriada.cz

Dále čtěte...

Českou radu dětí a mládeže povede i v dalších třech letech Aleš Sedláček

14.4.14 | Nejvyšší orgán zmíněné střešní organizace zároveň jmenoval Představenstvo ČRDM...

ČRDM udělila 13 Cen Přístav, dostali ji úřednice, senátoři, ředitelka muzea i generál

13.12.13 | Laureátů a laureátek bylo letos celkem 13 – historicky nejvíce od roku 2002, kdy Česká...

Setkání 2012 a Cena ČRDM Přístav

13.12.12 | Zhruba čtyřhodinová akce, určená zástupcům členských sdružení ČRDM a hostům z partnerských...

Bambiriádní programové menu ochutnali návštěvníci všech 18 měst

29.5.12 | A k tomu ještě všelijaké soutěže, deskové hry, sportovní turnaje, hlavolamy, dětský...

Startuje BAMBIRIÁDA

24.5.12 | Borovice.cz představí tradičně na svém stánku pestrou nabídku ubytování i programu pro...

ČRDM získala licenci ke Kartám mládeže EYCA

24.5.12 | Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) se dne 14. května 2012 stala členem mezinárodní organizace...