Pecka pro děcka všecka

Pecka pro děcka všecka

Pytlík plný zábavy, poučení a aktivně stráveného času při společných rodinných chvílích, výletech a dovolených. Najdete v něm všechno, co potřebujete k organizaci aktivně stráveného času.

Nápady, návody, úkoly, hry... a to vždy pro konkrétní prostředí či příležitost. Jsou tu i všechny pomůcky, které pro aktivity potřebujete, takže už nemusíte nic dalšího shánět. Prostě vezmete PECKU sebou – a máte po starostech.

Děti tu najdou Objevitelský deník, se kterým mohou plnit jednotlivé úkoly samy nebo s kamarády či s rodiči. Ti tu zase najdou praktického Průvodce, který poskytne jednoduchý návod, jak s aktivitami pracovat tak, aby co nejlépe rozvíjely dovednosti dětí, bavily je a neomezovaly jejich fantazii. PECKA je prostě smysluplná zábava a poučení pro celou rodinu.

Co najdete uvnitř:
OBJEVITELSKÝ DENÍK PRO DĚTI
PRŮVODCE PRO RODIČE
PŘEDMĚTY A POMŮCKY K AKTIVITÁM A HRÁM

Proč právě Pecka?
Snad neexistuje rodič, který by nechtěl, aby jeho dítě mělo spokojený život. Přirozené přání, jehož vyslyšení záleží na nepřeberném množství proměnných. Přání, u kterého můžeme jen do jisté míry ovlivnit, zda bude  naplněno. Sousloví „jistá míra“ může být však velmi relativní.
„Uč se, aby z tebe něco bylo!“ říkáváme dětem od útlého dětství. Naši rodiče nám to také říkali. A jim jejich rodiče. Škola je základ života. Ano. Ale základ je jen součástí celku. U obrazu je základem plátno, dotvoří ho ale až barvy a ruka, která štětec vede. Formální, všeobecné vzdělávání je nutné, musíme umět číst, psát, počítat. Vědět, kdo to byl Karel Čapek nebo co znamená E=mc2. V životě ale musíme také umět číst mezi řádky, psát s lehkostí, počítat s nepředvídatelným nebo chápat postoj Dr. Galéna a umět se inspirovat pokorou Alberta Einsteina. Rozvoj těchto schopností a dovedností formální vzdělávání nepřináší, není to jeho úkolem. Děti se tomu musí učit jinak. Neformálně. Paralelně.
A právě paralelnímu vzdělávání dětí se věnuje společnost Scio. Ano, ta společnost, ke které mnoho lidí jedním dechem přidává slova přijímací zkoušky a testy. Neví ale, že Scio doplňuje klasické vzdělávání, zejména v oblasti dovedností potřebných pro spokojený a naplněný život. Věnuje se tématům, jako je emoční inteligence, umění učit se, tvořivost, spolupráce či kritické myšlení. Ukazuje, jak děti rozvíjet, inspirovat či motivovat nebo nabízí kurzy, jež vedou k osobnímu rozvoji dětí.
V současnosti přináší rodinám společníka na dovolenou v přírodě – Pecka pro děcka všecka – soubor aktivit, který děti hravým způsobem vzdělává a rozvíjí dovednosti řešení problémů, učí je objevovat a poznávat svět kolem sebe. Na jejím vzniku se podílel tým, složený z dětských psychologů, pedagogů i rodičů samotných.

Jaké budou naše děti, až vyrostou? Nesnadné říci. Určitě trochu po nás, určitě trochu jiné. Ale aby byly šťastné, měli bychom jim být nápomocni. Nestačí si jen přát...Proto, buďme tou rukou, která jim podá a rozšíří paletu barev, když budou chtít namalovat obraz.

Akce Ostrov
Scio také nabízí rodičům Akci Ostrov, speciálně vyvinutou stolní hru pro předškoláky. Zábavnou formou, aniž by to děti poznaly, připravuje na vstup do první třídy. Mimo jiné klade důraz na rozvoj řečových dovedností a spolupráce v kolektivu.

Internet: www.pecka.scio.cz

věk

od 4 do 10

místo

Kam vás nohy zanesou :)

Další záznamy v rubrice...

Hlavolamy do škol

Hlavolamy do škol

Žáci si pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušejí různé druhy mechanických hlavolamů z celého světa. Hlavolamy se...

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Kelley_1

Školním skupinám nabízíme prohlídku muzea s komentářem od průvodce, zasvěceného do tajemna i historie rudolfínské Prahy....

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeem plným interaktivních hravých exponátů i podzemní tajemnou uličkou duchů vás provede zasvěcený průvodce – pražské...

Oslí stezka

Oslí stezka

Zážitková oslí farma pro děti i dospělé - ježdění na oslících, naučná oslí stezka, rozvoj sociálních kompetencí...

Rückl Crystal a.s.

Rückl Crystal a.s.

Přijďte nahlédnout do světa unikátní výroby ve sklárně Rückl, jejíž tradice sahá do roku 1846. Jsme firma vyrábějící...

Pecka pro děcka všecka

Pecka pro děcka všecka

Pytlík plný zábavy, poučení a aktivně stráveného času při společných rodinných chvílích, výletech a dovolených....

ParaZOO

ParaZOO

paraZOO je expozice Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim. Byla otevřena v červnu roku 2012. Leží v centru Vlašimi...

Letnice

Letnice

Mateřské centrum Letnice je místem setkávání kojenců, batolat i dětí předškolního věku a jejich rodičů. Dětský klub...